RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

V Olomouci existuje mimořádně silná síť klubů seniorů. Teď vzniká další

25. 06. 2018

Jednou z nabídek města pro jeho obyvatele je poskytnutí prostor, ve kterém mohou starší spoluobčané příjemně a bezpečně trávit volný čas. Město Olomouc má takových klubů dvacet a v těchto dnech k nim přibývá další.

Nový klub vzniká v právě zrekonstruovaném areálu Základní a Mateřské školy Svatoplukova 11. V těchto dnech se dávají dohromady členové nového klubu. Jak bude klub úspěšný, jak aktivní a nakolik bude plnit představy svých členů, to bude záležet především na nich. Město jim v tomto směru může poskytout veškerou poradenskou pomoc. Více informací o klubech pro seniory a jejich aktivitách naleznete na webových stránkách, zejména na www.facebook.com/olomouckysenior/ případně na www.proseniory.olomouc.eu , popřípadě Vám je rádi poskytnou zaměstnanci odboru sociálních služeb Magistrátu města Olomouce:

Existence takové sítě klubů seniorů, jaká je v Olomouci, není žádná samozřejmost. To uznala i mimoolomoucká porota celostátní soutěže. Olomouc totiž vloni uspěla v soutěži Obec přátelská seniorům, kde obsadila pěkné 2. místo. Kluby pro seniory jsou oblíbeným místem pro setkávání nejen seniorů, ale i jiných zájmových skupin. Setkávají se zde senioři, kteří si rádi popovídají, dozví se něco nového, ale i takoví, kteří raději vyrazí někam na výlet, za turistikou, zasportují, některé kluby raději navštěvují divadelní představení, někde si rádi zazpívají, jinde se hrají šachy.


Kluby seniorů dokáží organizovat výlety i sportovní aktivity. Ilustrační foto


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce