RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Setkání české mládeže Olomouci prospělo. Zvládla by i setkání světové

23. 11. 2017

V srpnu hostila Olomouc celostátní setkání mládeže. Do našeho města, které je církevní metropolí Moravy, přijelo kolem sedmi až osmi tisíc mladých lidí z celé země. Za pár let by mohli stejně mladí lidé přijet z různých koutů světa. Po jednání s papežem Františkem se zdá být reálné, že by Česká republika mohla hostit přespříští Světové dny mládeže.

O zájmu Prahy a Olomouce hostit toto prestižní celosvětové mládežnické jednání ubezpečili minulý týden ve Vatikánu Svatého Otce zástupci obou měst. Olomoucká delegace, v níž byl také náměstek primátora Ladislav Šnevajs, přitom mohla argumentovat i dobře zvládnutým celostátním setkáním mladých věřících. Při srpnové návštěvě Olomouce ostatně pražský arcibiskup Dominik Kardinál Duka řekl, že si po zkušenosti s Celostátním setkáním mládeže velmi dobře umí představit v Olomouci i část světového setkání. 

Světové dny mládeže se naposledy konaly vloni v Polsku, do Krakova na závěrečnou bohoslužbu přijely více než dva miliony lidí. Další dny se odehrají v roce 2019 ve středoamerické Panamě, a jelikož je zvykem střídat místo konání ve světě a v Evropě, následující Světové dny v roce 2022 se mají odehrát v Evropě. "Věřím, že Česká republika jako kandidátská země uspěje a že jí taková událost velmi prospěje. Stačí jen malá vzpomínka na to, jak pozitivně působili v létě v olomouckých ulicích mladí lidé z České republiky, abych mohl být přesvědčen, že i Světové dny mládeže by Olomouci a celé republice slušely," řekl Ladislav Šnevajs.  


Delegace z Olomouce v Římě. Foto: Anna Brabcová Foto: Anna Brabcová Foto: Anna Brabcová Foto: Anna Brabcová


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce