RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Podporujeme život, vodu i zeleň. Pomozte nám

29. 06. 2018

Kde je voda, tam je život! LIDOVCI v Olomouci v červnu zahájili volební kampaň symbolickým vyplutím v Arionově kašně, představením kandidátů a odhalením priorit.

První z nich je voda ve městě - vodní prvky, pítka, zavlažování parků, začlenění řeky do života města, protažení Baťova kanálu do Olomouce, Arcibiskupská cyklostezka podél Moravy z Olomouce do Kroměříže, dvě nová jezera v Holickém lese, a další.

Jsem přesvědčen o tom, a dokládají to i objektivní vědecké studie, že množství vody v krajině a také množství zeleně v ulicích města mají zásadní vliv na podobu klimatu a i na mučivé pocity horka, které nás v posledních letech stále častěji trápí. Proto chceme s KDU-ČSL prosazovat jak více vodních prvků v Olomouci, v centru i na okrajích města, tak i více zeleně.

Část peněz na volební kampaň věnujeme na výsadbu „Stromů republiky“ v různých částech města. Za nás mluví činy a smysluplné a hospodárné využití  omezených finančních prostředků.

Jistě, mohou se ozvat kritici, že se v Olomouci v minulosti dost kácelo – jenže kácelo se jen to, co muselo – ať už to byly stromy na břehu Moravy, kde probíhají protipovodňová opatření a bez kácení to prostě nejde, tak třeba staré a nemocné stromy v parcích, aby byla zajištěna bezpečnost návštěvníků parků. Podstatné ale je, že trváme na tom, aby se vždy vzápětí vysadily stromy nové, a to ve větším množství než tomu bylo před kácením.

Iniciovali jsme vznik velkého Holického lesa, podporujeme projekt Zelená brána, který přináší novou zeleň na Lipenskou ulici a třídu Kosmonautů, i všechny další obdobné projekty. Budeme chtít, aby ve městě přibývala další pítka či fontány.

Voda a zeleň jsou symboly života, a mají naši plnou podporu. My předem děkujeme za podporu Vám.


Zahájení kampaně KDU-ČSL v Olomouci


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce