RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Olomoucké chrámy si můžete letos prohlédnout i s výkladem průvodců

31. 03. 2017

Olomouc je už téměř tisíc let církevní a duchovní metropolí celé Moravy. Olomoucké kaple a chrámy také proto patří k nejkrásnějším v našich zemích. Není divu, že zájem o prohlídky tohoto kulturního bohatství a duchovního dědictví je rok od roku větší. Také letos budou proto ve vybraných chrámech připraveni zasvěcení průvodci.

Od 20. dubna až do konce září si Olomoučané a návštěvníci města opět budou moci prohlédnout olomoucké kostely s průvodcem. V březnu městská rada na tuto oblíbenou službu schválila příspěvek ve výši 376 600 korun. Letos poprvé se do nabídky sedmi vybraných církevních staveb dostal také kostel Husův sbor. Prohlídky kaple, která se nachází ve Sloupu Nejsvětější Trojice, památce zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, bude tentokrát zajišťovat Informační centrum Olomouc v rámci prohlídky „Olomouc v kostce“.

"Považuji to za dobrou aktivitu, která návštěvníkům kostelů může otevřít i další dimenze a rozměry poznání sakrálních staveb. Už proto, že chrámy obsahují množství symbolů a odkazů, které dnešní laik bez zasvěceného výkladu snadno přehlédne nebo vůbec nerozpozná," vyzdvihl služby průvodců náměstek primátora Ladislav Šnevajs.  


Průvodcovská služba v olomouckých kostelech Chrám svatého Mořice Chrám svatého Mořice Pohled z věže katedrály svatého Václava


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce