RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Olomouce bude v srpnu duchovním centrem mladých lidí z celé země

01. 03. 2017

Duchovní centrum Moravy, kterým Olomouc je přinejmenším od jedenáctého století, se stane duchovním centrem mladých lidí z celé republiky. Alespoň v srpnu tohoto roku to tak stoprocentně platit bude. V Olomouci se totiž uskuteční celostátní setkání mládeže.

Olomouc bude v létě hostit 6. celostátní setkání katolické mládeže, ve dnech 15. – 20. srpna na něj zamíří tisíce mladých lidí z celé České republiky. Program pro ně připravují už nyní stovky dobrovolníků, přímo v Olomouci jich v srpnu bude pomáhat asi 700. Pro mladé účastníky se chystají přednášky, workshopy, koncerty, diskuze, i různé sportovní aktivity. Přijede také většina českých a moravských biskupů, účast přislíbily také některé významné osobnosti z kulturního i politického prostředí.

„Těším se na setkání a diskuze s mladými, kteří v rámci celostátního setkání mládeže v Olomouci obohatí naše město o dobrou náladu, radost ze života, nápady a vize mladé generace. Olomouc, jako duchovní centrum Moravy jim,věřím, bude dobrou inspirací i pozornou hostitelkou,“ konstatoval náměstek olomouckého primátora Ladislav Šnevajs. "Nebojte se k nám tedy přijet, Olomouc, která je sídlem arcibiskupství s velmi dlouhou tradicí a současně i působištěm tisíců mladých studentů druhé nejstarší univerzity u nás, vám bude jistě dobrým hostitelem," pozval potenciální účastníci Ladislav Šnevajs. 

„Tématem letního setkání je „Nebojte se,“ pro mladé to znamená například - nebojte se přijímat rozhodnutí, nebo nebojte se budoucnosti. Mluvit se bude také o rolích muže a ženy nebo o tématu křesťan a společnost,“ shrnul hlavní organizátor akce Jan Balík.

Nad setkáním převzali záštitu primátor města Antonín Staněk, olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner a rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller. 

Celostátní setkání se koná jednou za pět let, poslední proběhlo v roce 2012 ve Ždáru nad Sázavou a před tím v roce 2007 v Táboře. Vždy mu předchází celostátní fórum mládeže, kde zástupci mladých lidí diskutují s biskupy o aktuálním dění a problémech, se kterými se potýkají. 

Více na https://olomouc2017.signaly.cz/


Celostátní setkání mládeže


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce