RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Olomouc teď nabízí to nejlepší z vína i z piva. Přijďte okusit

26. 05. 2017

Asi každý ví, že se v Olomouc teď koná beerfest. Ne každý ale holduje pivu, a právě pro ty mám pozvánku na Horní náměstí - zde se totiž v pátek 26. května a v sobotu 27. května konají Olomoucké vinné slavnosti. Budou to dva dny s ušlechtilým vínem od zhruba dvaceti vinařů z Moravy, Slovenska, Rakouska, Bulharska a také s ochutnávkami a nabídkou vína z Chile.  

Páteční program začal ve 14 hodin, v sobotu vinné slavnosti odstartují už v 10 hodin a budou otevřené až do osmi večer. Kormě vína v celkem jednadvaceti stáncích zde bude k dispozici i holandský sýr a také bohatý doprovodný program. U radnice vystoupí různé cimbálové hudby, členové Hudebního institutu a také hanácké subor Klas a Hagnózek. Přijďte okusit příjemnou atmosféru, jakou umí nabídnout právě jen centrum Olomouce. Anebo zkuste i beerfest, ten se koná v areálu Korunní pevnůstky. 

Olomoucké vinné slavnosti jsou postaveny na historii vinných trhů na Horním náměstí v Olomouci již od 13. století a také na tradici měšťanských domů s vinným právem. Už několik let je na jaře a na podzim pořádá Olomoucká vinná společnost. 


8.jpg


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce