RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Olomouc se změnila na několik dní v usměvavé město

23. 08. 2017

Bylo jich zhruba osm tisíc a svou přítomností velmi sympaticky ovlivnili tvář Olomouce. Hovořím o mladých lidech, kteří ve třetím srpnovém týdnu přijeli do Olomouce, aby se u nás zúčastnili celostátního setkání mládeže 2017. Nevím, jak jste jejich návštěvu a pobyt ve městě vnímali vy, ale mě tyto dny připadaly velmi inspirativní.

Čím se mladí lidé, které jsme mohli denně potkávat na různých místech města, vyznačovali? Mírným a přátelským chováním a úsměvem. Právě úsměvy, optimismus, víru a naději, kterou jsem z nich cítil, považuji za největší dar, který tito lidé Olomouci za necelý týden svého pobytu městu dali. Nejde zdaleka jen o to, že během celostátního setkání nedošlo k žádným komplikacím, kalamitám či jiným problémům, s nimiž se při každé takto masové akci dá předem počítat. Jde o to, že z dívek a chlapců, kteří se do Olomouce dobrovolně vydali ve svém volném čase z nejrůznějších koutů celé země, vyzařoval skutečně dobrý duch.

Ruku na srdce, kdo z nás, dospělých, umí obětovat kus vzácného volna a s nadšením pro věc se věnovat něčemu tak málo hmatatelnému, jako je duchovní život? Právě ta samozřejmost, se kterou mladí lidé v Olomouci pobývali a putovali z přednášky na bohoslužbu, z workshopu na divadelní představení, z poutě na výstavu, a při tom všem se většinou i usmívali, mi učarovala. Nepřekvapilo mě, když kardinál Dominik Duka po závěrečné mši svaté prohlásil, že setkání v Olomouci bylo nejen krásné, ale dokonce o něco poetičtější než loňské Světové setkání mládeže v Krakově. Ano, bylo krásné. Bylo dobré vidět, že i v dnešním světě lze prožít dny s pozitivní otevřenou myslí a s prostou, ale živou vírou. 

Chci tímto poděkovat účastníkům Celostátního setkání mládeže. Poděkovat za úsměvy i za inspiraci, kterou pro nás jejich návštěva mohla být.

Váš Ladislav Šnevajs


Celostátní setkání mládeže Foto: CSM Celostátní setkání mládeže Celostátní setkání mládeže Celostátní setkání mládeže


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce