RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Olomouc je městem pro všechny generace. Senioři jsou tady skvělí a aktivní

30. 07. 2018

Říkává se, že naši společnost v posledních dekádách ovládá kult mládí. Mladí mají přednost v práci, o mladé mají zájem reklamní agentury i filmoví tvůrci, a každý, kdo stárne, se to snaží co nejdovedněji zamaskovat. V některých oborech, profesích a oblastech to nejspíš opravdu platí, u nás v Olomouci ale máme stejně tak dobrý vztah ke zralosti a stáří. Svědčí o tom všechny možné akce a sportovní aktivity, kterými se Olomouc obrací k lidem vyššího věku.

Před pár týdny se v Olomouci odehrávaly mezinárodní sportovní hry seniorů, kterých se účastnily desítky zkušených, ale starších sportovců ze čtyř středoevropských zemí. Dva měsíce před tím se rovněž v Olomouci konaly sportovní hry seniorů, a to rovněž s mezinárodní účastí. A teď už se mohou aktivní senioři hlásit na další sportovní akci. Oč jde a co pro přihlášení udělat?

Branný závod tříčlenných družstev seniorů, který pořádá tradičně Městská policie Olomouc, se uskuteční za každého počasí 27. září 2018 v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce. Po trase budou tříčlenná družstva plnit vědomostní úkoly z oblasti topografie, zoologie, geografie, botaniky a činností spojených s mimořádnými událostmi.

K účasti v závodu je třeba, aby zástupci jednotlivých tříčlenných družstev své družstvo pod zvoleným názvem zaregistrovali na telefonním čísle 585 209 504 v pracovní dny od 13:00 do 14:30 nebo na e-mailové adrese: vladimira.markova@mp-olomouc.cz, a to nejpozději do 20. září 2018.

„Jsem moc rád, že v Olomouci žije tolik aktivních seniorů, a považuji za zcela správné, že město všem těm, kdo mají o aktivity zájem, pomáhá a vychází vstříc. Konec konců, zrovna nedávno jsme otevřeli v Olomouci už jednadvacátý klub seniorů, takže je vidět, že je u nás aktivních starších lidí opravdu dost,“ komentuje vztah ke starším generacím náměstek primátora Ladislav Šnevajs. Vztah města k seniorům byl v roce 2017 oceněn například druhým místem v celostátní soutěži Obec přátelská seniorům.


Branný závod seniorů je v Olomouci velmi oblíbený


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce