RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Noc kostelů je velikou výzvou. Zkuste prožít tento páteční večer jinak

09. 06. 2017

Doslova prozářená bude dnešní noc v Olomouci. Na pátek 9. června totiž připadá už tradiční akce Noc kostelů, která jen v Olomouci lidem dobré vůle otevře a rozsvítí šestadvacet kostelů, kaplí, modliteben a dalších sakrálních prostorů. V celé zemi to jsou stovky a stovky míst, kam se za běžných okolností lidé nepodívají.

Návštěvníky čekají je otevřené dveře a brány kaplí, kostelů a modliteben, otevřená bude svatováclavská katedrála, pravoslavný katedrální kostel, bazilika i Husův sbor. Většina svatostánků nabídne i program – komentované prohlídky, varhanní koncerty i kurzy spirituality.

Noc kostelů je znamením živé spolupráce křesťanských církví, která zaceluje rány vzniklé v minulých staletích. Je ale také určena k objevování krásy křesťanských výtvarných a architektonických pokladů. „Město Olomouc podpořilo tuto akci částkou osmdesáti tisíc korun a osobně bych chtěl dohlédnout na program v olomoucké radniční kapli, kam srdečně všechny zvu. Každý rok jsem překvapen jak bohatý a kvalitní program Noc kostelů nabízí a letos mě navíc zaujal i program noci kostelů ve Šternberku,“ uvedl náměstek primátora Ladislav Šnevajs a dodal, že se lidé mohou podívat i do kaplí, které většina z Olomoučanů opravdu nikdy neviděla, jako je třeba kaple svatého Fratiška z Assisi na Biskupském náměstí.

Program začíná na většině míst zpravidla v 18 hodin a trvá zpravidla až do 23 hodin. Ale například v katedrále svatého Václava je připraven i odpolední program pro děti, který začne už 16 hodin. Detailní nabídku naleznete na webu Noci kostelů, pro Arcidiecézi olomouckou zde: goo.gl/VLBrME

Olomoucké kostely se otevírají veřejnosti od roku 2010. Myšlenka ale pochází z Vídně a je o pět let starší. Noc kostelů každoročně přiláká do chrámů v Česku stovky tisíc lidí.


noc-kostelu-chram-panny-marie-snezne-olomouc.jpg


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce