RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Můj životopis


Narodil jsem se roku 1962 v Olomouci jako třetí dítě Nikodéma a Marie Šnevajsových. Dětská léta jsem prožil v městské části Nové Sady a druhý stupeň základní školy úspěšně dokončil v ZŠ Na hradě. Za středoškolské vědomosti a oblibu přírodních věd vděčím učitelům matematicko-fyzikální třídy gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci.

Vysokoškolská studia a doktorát přírodních věd jsem získal opět v Olomouci na Přírodovědecké fakultě University Palackého. Následoval rok základní vojenské služby a práce pro Chronotechnu Šternberk na zavedení výroby Krokovací kamery pro přímou expozici. Po změně poměrů v roce 1989 jsem hledal nové uplatnění. Nejprve jako technik elektronového mikroskopu na Lékařské fakultě UP Olomouc a od roku 1993 v Podniku bytového hospodářství, který se záhy stává městskou organizací Správa nemovitostí města Olomouce.

Od roku 1993 jsem členem KDU-ČSL. V roce 2002 jsem byl poprvé zvolen do olomouckého městského zastupitelstva. Od roku 2006 zastávám funkci náměstka primátora – starám se o odbor sociálních služeb a zdravotnictví a čerpání prostředků z fondů EU. Od roku 1991 jsem ženatý, s manželkou Evou mám 5 dětí.

Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce