RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Duchovní hudba, která umí udělat radost každému dobrému člověku

30. 09. 2017

Přemýšlíte o tom, jakým kulturním zážitkem byste naplnili tento víkend na přelomu září a října? Pak mám pro vás výborný tip, který určitě bude stát za to. Koncert v neděli v podvečer, který zazní v olomouckém Husově sboru.

Už na tiskové konferenci Podzimního festivalu duchovní hudby zaznělo, že duchovní hudba nemusí být nutně jen pro věřící, a není vyhrazena jen jedné konfesi. K tomu, aby se vám líbil dnešní koncert, stačí mít otevřené srdce a vnímavou duši. Proto si myslím, že je to skvělá nabídka pro všechny kulturní Olomoučany. 

Na koncertě zazní skladby renomovaných skladatelů Normana Luboffa a Giya Kancheliho, a podle pořadatelů to je přesně ten druh muziky, který potvrzuje, že duchovní hudba může být posluchačsky i velice vstřícná a srozumitelná. Program koncertu je určen nejširší posluchačské veřejnosti, protože uvedené skladby mají blízko ke kvalitní filmové hudbě a využívají i principů minimalismu.

Na koncertu bude hostovat slovenský pěvecký sbor Lúčnica, část známého Uměleckého souboru Lúčnica. Sbor se skvěle představil hostům loňského ročníku festivalu. Jeho sbormistryní a dirigentkou je Elena Matúšová. Představí se i mezzosopranistka Terézia Kružliaková, od roku 2003 sólistka Opery SND v Bratislavě, která hostuje i ve Státní opeře Praha a v Janáčkově opeře Národního divadla v Brně. Interpretačně na koncertě bude spolupracovat i saxofonový kvartet ATAM. Myslím, že všechna tato fakta jsou dostatečně silným důvodem, proč se přijít na tento koncert podívat. Těším se na setkání v Husově sboru v neděli 1. 10. od 19 hodin. 

Váš Ladislav Šnevajs


Pěvecký sbor Lúčnica


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce