RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Člen zastupitelstva mládeže sledoval pracovní den náměstka Šnevajse

10. 04. 2017

Různé pohledy se doplňovaly během společného pracovního dne náměstka primátora Ladislava Šnevajse a člena Zastupitelstva dětí a mládeže Olomouc Jana Hýska. Jednalo se o dohodnutou akci, při které měl člen zastupitelstva mládeže možnost podrobně sledovat skutečnou práci komunálního politika na radnici. Podle slov Ladislava Šnevajse i Jana Hýsky takové setkání mělo smysl. 

"Celý dopolední pracovní program jsem měl možnost absolvovat společně se studentem církevního gymnázia Německého řádu Olomouc Janem Hýskem, který je členem zastupitelstva dětí a mládeže. Jsem rád , že je v mladé generaci zájem o komunální politiku. Byla to příležitost zbořit alespoň nekteré falešné představy o práci politiků, které jsem samozřejmě měl i já, když jsem byl ve věku mého dnešního mladého asistenta," uvedl po společně strávených čtyřech hodinách Ladislav Šnevajs.

Kromě účasti na poradě a na následné tiskové konferenci a vyřizování standardní agendy v kanceláři šli společně například na kontrolní den při rekonstrukci kina Metropol. "Společně jsme se na místě samém seznámili s průběhem stavebních prací na zateplení a změně technologie vytápění kina Meropol. Dolaďovali jsme také místo a technické podmínky umístění olomouckých včel, jejichž úly budou umístěny na střeše kina. Byla to svým způsobem příležitost dát světu vědět, že Olomouc je zdravé město a že podporujeme produkci a spotřebu regionálních potravin," doplnil Ladislav Šnevajs.

"Z mého pohledu to byla velice cenná zkušenost, za kterou děkuji. Je pravda, že takový detailnější pohled do běžného pracovního dne ukazuje, že politici opravdu nesedí jen tak na židli, ale naopak toho mají opravdu víc než dost," zhodnotil polovinu dne na radnici Jan Hýsek. Při rozloučení bylo na radnici několikrát zmíněno, že by spolupráce města a Zastupitelstva dětí a mládeže měla mít v budoucnu užší charakter. 


Návštěva ze Zastupitelstva dětí a mládeže Návštěva ze Zastupitelstva dětí a mládeže


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce