RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Boj o dotace ze Švýcarských fondů začal

16. 07. 2010

V pátek 16.7.2010 ve 13,55, tedy 55 minut před uzávěrkou, byla předána na Ministerstvu životního prostředí žádost o dotaci ve výši 270 mil. Kč. Tyto finanční prostředky by z více jak 60-ti procent pokryly celkové náklady na vybudování nové tramvajové trati a obslužné komunikace od tržnice přes „ostrov“ a Šatovku do ulice Rooseveltova (U Mounfieldu), kde je plánována konečná zastávka „vytoužené“ tramvajové trati na jedno z největších olomouckých sídlišť Nové Sady.

„Do poslední chvíle jsme žádost pilovaly, aby co nejvíce vyhovovala přísným kritériím „Švýcarských fondů“ , které jsou mimo jiné určeny na podporu a zekologičtění městské hromadné dopravy. Nejen, že by nová trať umožnila omezení autobusové dopravy a tedy výfukových plynů v ovzduší Olomouce, ale také by znamenala vybudování zeleného koridoru a cyklostezky podél řeky Moravy v místech, které je dnes zpustlé, zanedbané a nevyužité.“ Komentuje dramatické dopracovávání žádosti náměstek Šnevajs, zodpovědný za čerpání evropských dotací.
O tom, zda jsme s žádostí uspěly, bude rozhodnuto v lednu 2011. „Pokud uspějem, troufám si předpovědět, že v roce 2013 pojedou tramvají na Nové Sady první „Novosaďáci.“ Uzavřel náměstek Šnevajs.


foto-tramvaj-b.jpg


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce