RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Balet v tramvaji? Přijďte se podívat na výstavu Tančící tramvaj

30. 11. -0001

Žonglování, kouzlení, loutkové divadlo a také baletní tanec, to vše už za svou krátkou „kulturní éru“ zvládly tramvaje, které stojí od začátku září na místě, kde se dříve říkalo „u letadla“. Dnes odpoledne se u tramvají odehraje také vernisáž výstavy fotografií Daniela Schulze s názvem Tančící tramvaj. Při vernisáži budou i olomoučtí baletní mistři.

Vernisáže se zúčastní zkušený olomoucký fotograf Daniel Schulz a baletní mistři Moravského divadla Yui Kyotani a Ivo Jambor, díky nimž fotografie vznikly. „Umění a technika k Olomouci neodmyslitelně patří a jsem rád, že můžeme oživit veřejný prostor aktivitami, které propojují historii s budoucností a připomínají nám všední věci nevšedním způsobem,“ říká na iniciátor společenských aktivit „u tramvají“ a lídr olomoucké kandidátky lidovců Ladislav Šnevajs.

Výstava fotografií navazuje na akce „Žonglování a kouzlení u tramvají“, „Loutkové divadlo u tramvají“ a „Zpívání a tanec u tramvají“. Je to pokračování snahy vytvořit v Olomouci místo setkávání milovníků historie, umění a dobré nálady. Budoucnost ukáže, jak se provoz tramvají na tomto místě zabydlí.

Vernisáž se koná ve čtvrtek 4. října 2018 v 17 hodin u tramvají v ulici Legionářská

Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce