RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Školáci začnou pololetí v nových učebnách. V nových dílnách se líbí i děvčatům!

18. 01. 2018

Začít druhé pololetí v nových učebnách mohou žáci olomoucké Fakultní základní školy Hálkova. Před pár dny zde totiž skončily stavební práce a škola tak mohla převzít nejen novou jídelnu pro šest stovek strávníků, ale i čtyři zcela nové odborné učebny pro 92 žáků. Vyučovat se v nich bude přírodověda, informatika, vlastivěda i dílny. V jídelně se už nyní spokojeně obedvá, učebny začnou sloužit školákům od nového pololetí.

"Nové prostory mohla škola získat jedině díky nové přístavbě, v původním objektu už nebyly žádné volné kapacity," uvedl náměstek olomouckého primátora Ladislav Šnevajs. Nový dvoupodlažní objekt je obdélníkového půdorysu s plochou střechou a zastavěnou plochou 391 metrů čtverečních. V přízemí je umístěna jídelna s výdejnou stravy, mytím nádobí, přípravnou a zázemím pro zaměstnance. Ve druhém patře jsou učebny. "Potěšilo mne, že se v nových učebnách žákům líbí, dílny si dokonce pochvalovala i děvčata," řekl po slavnostním otevření s úsměvem Ladislav Šnevajs. 

Nová přístavba doplňuje a uzavírá dvorní trakt školy. Z Fibichovy ulice k ní vede nový sjezd v podobě dlážděné vozovky. Vstup do budovy je bezbariérový, pohybově omezeným návštěvníkům poslouží nová rampa a pro druhé patro i zdvižná plošina.Celkové náklady na nové křídlo školy a jídelnu přesáhly částku 21. Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu činila 14 milionů korun. „Tato nová jídelna a učebny jsou jedním z výsledků naší dlouhodobé snahy o zkvalitnění prostředí výuky na základních a mateřských školách. Nasměrování dotačních prostředků tímto směrem považuji za správné a věřím, že to ocení nejen žáci a jejich rodiče,“ komentoval náměstek primátora Ladislav Šnevajs.

FZŠ Hálkova může mít až 570 žáků, kvůli nedostatku učeben a zastaralé jídelně ji ale k dnešnímu dni navštěvuje o třicet dětí méně. Jedná se o školu s rozšířenou výukou cizích jazyků a s třídami pro mimořádně nadané děti. Angličtina se zde vyučuje od první třídy, v šesté třídě se druhým jazykem stává němčina, francouzština nebo ruština.


Nová dílna ve FZŠ Hálkova se líbí i žákyním školy. Nová dílna ve FZŠ Hálkova se líbí i žákyním školy. Nová dílna ve FZŠ Hálkova se líbí i žákyním školy. Přístavba školy Foto: Blanka Martinovská Jedna z nových učeben ve škole Foto: Blanka Martinovská


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce