RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Olomoucká charita v novém

11. 08. 2010

Prostory Charity Olomouc, která poskytuje sociální služby lidem bez domova, slavnostně požehnal olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Setkání se zúčastnil také náměstek primátora Ladislav Šnevajs. Ten ve své řeči poděkoval zejména všem těm, kteří své místo našli v sociálních službách. „Jsem velmi rád, že nyní může Charita vykonávat svou činnost v odpovídajících prostorách a doufám, že budou dobře sloužit všem, kteří je budou využívat. Zkvalitnění poskytování sociálních služeb Charitou Olomouc je pro nás velmi důležité, protože bez přispění neziskových organizací už si fungování sociálního systému neumíme představit,“ řekl náměstek Ladislav Šnevajs.

Rekonstrukce budovy Charity Olomouc trvala bezmála 2 roky a náklady na její realizaci se vyšplhaly až k 32 milionům korun. Opravy velkou měrou pomohla realizovat dotace z Regionálního operačního programu ve výši 27 milionů korun, zbylou část nákladů financovala Nadace Timken společně s drobnými dárci i městem Olomouc, které přispělo částkou 3 miliony korun.

„Všem těmto subjektům patří obrovský dík, protože jen díky nim se nám podařilo naplnit vize projektu, kterým jsme chtěli zkvalitnit, rozšířit a hlavně zmodernizovat prostor, který už byl v neudržitelném stavu,“ řekla ředitelka Charity Olomouc Ludmila Gottwaldová.

Díky rekonstrukci vznikl v budově ve Wurmově ulici ucelený komplex sociálních služeb pro lidi bez domova. Sídlo Charity Olomouc tak má nyní novou fasádu, okna, výtah i celkovou elektroinstalaci. Pro potřebné je zde dostupné krizové centrum, nocležny pro ženy i pro muže, denní a poradenské centrum i ordinace praktického lékaře.


img-7099.jpg img-7125.jpg img-7127.jpg img-7254.jpg img-7259.jpg


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce