RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Olomouc má rodiny ráda. Přijďte na konferenci o rodinné politice

15. 10. 2017

Jen máloco v naší společnosti stojí více za podporu než rodiny. Máma, táta, děti, ale i babička s dědečkem... Jsem moc rád, že Olomouc má k rodinám dlouhodobě pozitivní vztah. Všímají si toho i v Praze, a tak není divu, že Olomouc opět získala titul Obec přátelská rodině. A tuto středu se bude o rodinné politice debatovat s odborníky - přijďte do velkého zasedacího sálu v budově magistrátu v Hynaisově ulici. 

Už čtvrtý ročník Konference k rodinné politice se bude opět věnovat aktualitám v prorodinné politice města a kraje, ale především nabídne náhled na různá specifičtější témata, kterými se zabývají odborníci. Letos se budeme věnovat především  mezigeneračnímu soužití, což je fenomén, který k rodinnému životu neodmyslitelně patří, byť jsme byli v minulých desetiletích přesvědčováni o tom, že například nejstarší generace je vhodnější takříkajíc "odklidit" do různých domovů a zařízení.

Budeme se zabývat sourozenectvím v pletivu mezigeneračních vztahů, zahraniční příklady dobré praxe nás mohou inspirovat, jak zůstat užitečným i v postproduktivním věku a ukážeme si, jak vypadá aktivní stárnutí. Představíme si také úspěšné projekty, které se zaměřují na sbližování jednotlivých generací. Tato témata mimochodem velmi pěkně souvisí i s tím, že kromě ceny za výtězství v soutěži Obec přátelská rodině letos Olomouc shodou okolností získala i druhé místo v soutěži Obec přátelská seniorům. 

Přijďte, konference se koná ve středu 18. října, začíná v 9 hodin a je otevřená všem zájemcům. Těším se na setkání.

Váš Ladislav Šnevajs


Konference k rodinné politice pozvanka-cs-page-001.jpg pozvanka-cs-page-002.jpg


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce