RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Děkujeme za pomoc i za krásná slova, paní velvyslankyně

28. 04. 2018

Když vaše město chválí cizinec, který má možnost srovnání s mnoha jinými městy, potěší to. Když ten člověk navíc vašemu městu pomůže, je to dvojnásob potěšující. Obě tyto skutečnosti v plné míře platí o J. E. Ines Troha, velvyslankyni Chorvatské republiky v ČR.

„Olomouc je mimořádné město, které mi silně přirostlo k srdci,“ řekla paní Ines Troha při čtvrteční návštěvě radnice, kde ji přijal náměstek primátora Ladislav Šnevajs. V Olomouci byla velvyslankyně během svého funkčního období mnohokrát a nyní, kdy se její mise v České republice chýí ke konci, se přijela rozloučit.

„Samozřejmě že je Praha krásná, ale Olomouc je prostě speciální město, nejen krásné, ale i s jedinečnou atmosférou,“ řekla Její excelence Ines Troha. Vysvětlila, že kouzlo našeho města je vytvořeno jedinečnou souhrou kvalitních památek, bohaté historie, velkých osobností, které jsou s městem spjaty, a také tisíců studentů zdejší univerzity. Současně se podivila tomu, že jsou krásy Olomouce stále řadě lidí neznámé. „Je s podivem, že i s tímto vším Olomouc stále zůstává tak trochu skrytým pokladem, o němž dost lidí neví,“ dodala velvyslankyně.

Paní Ines Troha v minulosti významně pomohla městu s projektem majetkového převodu a především rekonstrukce Jihoslovanského mauzolea v Bezručových sadech. „Chci vám poděkovat za váš dlouhodobě mimořádný vztah k našemu městu i za podporu některých našich aktivit,“ uvedl náměstek Ladislav Šnevajs. Velvyslankyni informoval o pokrocích a plánech v projektu rekonstrukce Jihoslovanského mauzolea v Bezručových sadech i o spolupráci Olomouce s chorvatským městem Makarská. „Oficiální delegace z Makarské bude hostem našich Svátků města, kromě starosty a dalších zástupců radnice přijede i renomovaný chorvatský výtvarník Ivan Dragičevič,“ řekl Ladislav Šnevajs. „Budeme rádi, když se do Olomouce vrátíte, i jako soukromá osoba,“ pozval na závěr setkání velvyslankyni, která si následně šla ještě jednou prohlédnout své oblíbené město.

Foto: MMOL - Blanka Martinovská  


Chorvatská velvyslankyně J. E. Ines Troha se přijela rozloučit s Olomoucí foto. MMOL - Blanka Martinovská


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce