RNDr. Ladislav Šnevajs
náměstek primátora statutárního města Olomouce
Najdete mně také na sociální síti FACEBOOK
KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

Barokní opery a Shakespearovské slavnosti zpestří léto v Olomouci

27. 06. 2017

Máte rádi divadlo a operu a chybí vám tento druh kultury během klasických divadelních letních prázdnin? V Olomouci tento druh nucené abstinence divadelním divákům naštěstí nehrozí. V červenci jsou před námi skoro čtyři týdny Olomouckých barokních slavností, v srpnu pak přijdou Olomoucké Shakespearovské slavnosti. To je nepochybně dobrá informace, která může nadcházející letní měsíce zpříjemnit. Na oba tyto festivaly zvu nejen Olomoučany, ale i návštěvníky města. Další divadelní představení pak přidají také Olomoucké kulturní prázdniny.

Barokní slavnosti se v našem městě konají už popáté. Zkušení diváci vědí, že zkušený soubor Ensemble Damian pod vedením dirigenta a skladatele Tomáše Hanzlíka nabízí vždy nějaké málo známé barokní poklady z olomouckých či kroměřížských hudebních archivů a také neobarokní opery. Podstatou barokních i novobarokních oper je obrovská hravost, fantazie a originálně pestré pojetí děje i použitých hudebních a výrazových prostředků. K barokní Olomouci se tento festival výboně hodí, k dokonalosti ho dovádí i barokní divadlo s originálními kulisami. Festival se koná od 6. do 30. července. 

Divadlo Tramtarie uspořádá i v srpnu podruhé divadelní festival open air s názvem Olomoucké Shakespearovské léto. Na programu bude opět divácký hit Kabaret nahatý Shakespeare, který si oblíbili diváci napříč generacemi. Nahatého Shakespeara letos nově doplní i divácky oblíbený formát Herci Na ležáka. Olomoucké shakespearovské léto proběhne 22. až 24. srpna., tentokrát v krásném venkovním prostředí parkánu nad hradbami v areálu Konviktu na Univerzitní ulici.

Letní festival zaměřený na velikána světového divadla Williama Shakespeara uspořádalo Divadlo Tramtarie poprvé loni. Jak říká ředitelka divadla Petra Němečková, vloni byl takový zájem, že ani nestačily vstupenky, a tak je dobře, že se festival letos koná zase. Oproti loňskému roku se ale přeci jen program mírně mění. Oblíbený Kabaret nahatý Shakespeare uvede Tramtarie jen dvakrát, a to 23. a 24. srpna od 19:00. Novinkou je pak uvedení divácky oblíbeného formátu Herci Na ležáka. V uvolněném večeru plném vtipných i odvážných stand-up výstupů se představí jak herci pořádajícího Divadla Tramtarie, tak herci Moravského divadla Olomouc. „Herce Na ležáka pořádáme v Divadlo Tramtarie pravidelně a vždy je o ně obrovský zájem, tak nyní je možnost pozvat na tento mimořádný večer mnohem víc diváků,“ dodává Petra Němečková.

Oba festivaly podpořilo i statutární město Olomouc.


Antonio Vivaldi: La Senna festeggiante Shakespearovské slavnosti


Video

Na radnici se četla bible

Na radnici se četla bible

Připravované akce

Prozatím nejsou k dispozici žádné akce